Himalaje

Himalaje

Inteligencji wielorakich rock!

Do niedawna jedynymi dominują formy oceny zdolności uczenia się i stylów spoczywała na obu językowych i matematycznych inteligencji i zostały one należycie uwzględnione w testach IQ. Oznacza to, że jeśli były na tyle szczęścia, aby zdobyć nisko na obu formularza, nazywane były obojętne lub gorzej, retard (ten mający nic wspólnego z dysfunkcją układu nerwowego).

Dobrze, że tak często genialny człowiek przychodzi do naszej planety w celu wyjaśnienia resztę nam o pewnych obaw, że mamy w zakresie określonych spraw albo po prostu wstrząsnąć naszą uwagę i skierować nas w dobrym kierunku. Witamy dr Howard Gardner. Ten uczony z Uniwersytetu Harvarda ustaliła, że ​​tylko myślenie o tym dualizm umysłu była całkowicie nieprawdziwe, a więc zdecydowaliśmy się szukać innych sposobów, w których dziecko może Excel, niezależnie od niskich testów IQ.

Dr Gardner, „inteligencja to zdolność do rozwiązywania problemów lub produktów odzieżowych, które są wyceniane w jednym lub kilku kontekstów kulturowych i społecznych.” Na podstawie jego definicji inteligencji, dr Gardner okazało się, że nie są tylko te dwa rodzaje inteligencji wspomniano powyżej, językowe i matematyczne, ale w rzeczywistości, dziewięć z nich. Wyobraź sobie, że! Dziewięć inteligencje! Nazwał je, inteligencji wielorakich. Nagle ci, którzy zostały oznakowane mniej zdolne sobie sprawę, że oni też są inteligentne istoty i można rozwiązywać problemy w wielu różnych sposobów.

Teraz należy pamiętać, że nie mówi, że inteligencja to zdolność do otrzymywania informacji. To, że mieszka z NLP stylów uczenia się, które mają odmienny charakter od inteligencji wielorakich. Style uczenia się są cztery: słuchowy, wzrokowy, słuchowy i kinestetycznych cyfrowy. Mówię o nich w innym artykule.

Tak więc z powodu tego „odkrycia”, cały system edukacji może być modyfikowane w celu uwzględnienia każdego studenta i nazywają je wszystkie jasne ludzi. Czy można sobie wyobrazić rewolucję te inteligencji wielorakich wyrządzi, jeśli każda szkoła w kraju miałyby zastosowanie tego modelu? Musielibyśmy zmienić sposób nauczania, to prawda, ale chłopak, aby zobaczyć otwarte uśmiechy i studenci radość pokaże kiedy wreszcie uczą się lepiej, dostać absolutnie un-nudzić i wyrazić swoją jasność. Cóż za szczęśliwy społeczeństwo mamy!

Więc sen, w międzyczasie, i sprawdzić, czy wyjaśnienia inteligencji wielorakich w następnym artykule.

 © Maria Moratto 2006 Chcesz mieć więcej obfitości, zdrowia, czasu, miłości, zabawy i błogosławieństwa? Odwiedź Recepta na Bliss w www.rx4bliss.com, zapisz się do newslettera i otrzymywać fr * ee ebook o nazwie „Szczęśliwi ludzie są bardziej obfita!” Dr Maria Moratto jest autorem „natchnionego Healing dla ciała, umysłu i duszy”, „natchnionego Healing Journal: cerowanie swoje złamane serce” i „przyciągnąć pieniądze Journal”. Odwiedź witrynę, aby uzyskać fr * Karty ee afirmacji. Możesz przedruk tego artykułu w całości tak długo, jak dodać to pole zasobów.

Wpis zawdzięczamy