Jak oszczedzac podczas podrozy

Jak oszczedzac podczas podrozy

Oszczędni Porady podróży do Rzymu, Włochy

Całe miasto Rzym jest jak wolny skansenu z zabytkowych budynków, witryn, placów, wszędzie oszczędny podróżnik wygląda. Istnieje kilka zabytków warte opłaty za wstęp, takich jak Kaplica Sykstyńska (w Watykanie, otoczonego murem enklawa w Rzymie), ale wielu nie-do-nieodebranych zabytków są absolutnie za darmo.klinika dentystyczna Dentis warszawa

Fontanna di Trevi

Fontanna di Trevi znajduje się barokowy arcydzieło wykute z marmuru. Dostępne dla wszystkich, legenda mówi, że jeśli użytkownicy rzucać monetą przez ramię, będą mieć pewność, aby powrócić do Rzymu.

Bazylika Świętego Piotra

Reklamowany jako bodaj największym kościołem w chrześcijaństwie, podróżujący nie może powiedzieć, że widziałem religijnych stron świata bez płacenia Bazylika św wizytę. Większość ceremonie papieskie występują u Świętego Piotra. I oszczędny podróżnik będzie zadowolony, aby pamiętać, że nie ma opłaty za wstęp. Najciekawsze są inspirujący kopuły i Michała Anioła Pietà,

Uwaga: St Peter ma ścisły dress code (gdy udział, nawet spodenki były dozwolone), aby ubierać się skromnie.

Panteon

Panteon jest wspaniały budynek wraz z olbrzymich drzwi, opalony na brąz kolumnowym wejściem, a także ogromny kopuły. Zawiera groby Raphael i kilku włoskich królów. Panteon został zbudowany jako świątyni rzymskiej, a później konsekrowany jako Kościół katolicki.

Wstęp jest bezpłatny.

Schody Hiszpańskie

Myślę, że nie ma nic bardziej przyjemne niż siedzenie na schodach Hiszpańskich Schodów, a ludzie patrzą. Wiele lat temu, to bym powiedział, jeść lody, ale również władze zakazały, że uwielbiany praktyki.

Łączenie dwóch placów, Piazza di Spagna u podstawy, a Piazza Trinità dei Monti na szczycie, 138 kroki są znane jako jeden z najdłuższych i najszerszych schodów w całej Europie.

Koloseum

Nie ma opłaty za wstęp do Koloseum, ale objazd wokół zewnętrznej starożytnego rzymskiego amfiteatru jest wolny (plus zapaleni Eyed oszczędny podróżujący może szczyt w środku). To jest naprawdę jak scena z filmów gladiator. Niemal słyszałem ryk tłumów.

Rzym jest miastem pełnym historii tak, że wolne zabytków sama zajmie dni, aby zobaczyć (nie rób jak ja pierwszy wyjazd i spróbować zobaczyć Rzym w jeden dzień). Zabytkowe budynki są tak blisko siebie, że najlepszym sposobem, aby zobaczyć miasto na piechotę.

Wpis zawdzięczamy