Wielki mur chinski

Wielki mur chinski

Pepper Spray, Perspektywa historyczna

W ostatnich latach, gaz pieprzowy zyskała na popularności i obecnie jest na własny produkt obrony z wyboru, szczególnie wśród kobiet. Nie jest trudno zrozumieć, dlaczego; to non-lethal, tani, łatwy w obsłudze, mały i niepozorny. Jest to także legalne w większości krajów i jest bardzo skuteczny w zdejmując nawet najtrudniejszych mężczyzn.http://euroimpex.pl

Chociaż produkowane masowo kanistry z gazem pieprzowym Istniejemy na rynku od około 30 lat, jej początki sięgają znacznie dalej. Istnieją dowody potwierdzające, że koncepcja wykorzystania ostra papryka lub silne opary się osłabiać wroga, jest już od wieków.

Aztekowie

Aztekowie odkryli chili w środowisku naturalnym i zaczął ich kultywowanie blisko 6000 lat temu. Używali paprykę, aby dodać trochę smaku do swoich posiłków, ale odkryto również inne korzyści. Używali go jako lekarstwo na różne dolegliwości, w tym; przeziębienia, astma, łagodzenie bólu i łagodzą ból gardła. Odkryli oni również, że jeśli ostra papryka spalono, to mogą być stosowane jako formy walki chemicznej. Ogień stworzył dym, który choremu ich wroga podrażnienia gardła i penetrując skórę, podobnie jak spraye pieprz dzisiaj. W postaci sok był również używany jako broń i jako karę. Aztekowie nawet karane niewłaściwie dzieci trzymając głowę nad spalaniem chili pieprz w ogniu. Dym i opary wynikające były wystarczająco silne, aby spowodować uczucie pieczenia skóry, podrażnienie gardła i łzawienie oczu.

Aztekowie również wyciąć aż papryka chili i związał je do swoich łodzi odeprzeć rekiny podczas ich połowu. Jednakże, skuteczność tego sposobu prawdopodobnie bardzo minimalne jak spiciness z pieprzu rozcieńcza się w wodzie oceanicznej.

Majowie

Mayan Indianie uprawiane Hot Chili Peppers, a także wykorzystywali je, aby dodać smaku żywności. Jak Azteków wkrótce zorientował się, że ostra papryka miał dodatkowe korzyści. Oni zorientowali się, jak weaponize papryki i użyć go przeciwko swoim wrogom.

Podczas walki wojny, Majowie spalone dużą ilość ostrej papryki chili. Powstały dymu, wydany ogromne ilości kapsaicyny (aktywny składnik ostrej papryki) w powietrzu, tworząc dymny, mglisty, Haze, które piekły oczy i przenika przez skórę swoich wrogów. Byli wtedy w stanie wycofać lub skorzystać lub osłabić ich wrogowie państwa do ich wykończyć.

Starożytne Chiny

Starożytni Chińczycy używali również ostra papryka na więcej niż tylko jedzenie. Oni uzbrojonej papryki umieszczając naziemne cayenne papryka chili w prowizorycznym pojemniku wykonanym z papieru ryżowego. Papier ryżowy została złożona w sposób, który pozwalał im nieść zmielony pieprz do walki, nie rozlewając go. Papier ryżowy był używany jako mechanizm do napędzania pieprz do ich wrogowie twarz. Kiedy wróg został ubezwłasnowolniony, to oni albo uciekać, albo wykorzystać tę zaletę, aby wykończyć wroga.

feudalnej Japonii

W Japonii w 1700 jest prawdopodobnie pierwszym udokumentowane użycie gazu pieprzowego choć prymitywne. Ninja wykorzystali metodę zwaną „metsubishi” (lub gantsubushi), aby zdezorientować przeciwników. Metsubishi jest dosłownie „oko bliżej”, i był używany do opisania różnych narzędzi i technik stosowanych przez policję Samuraj, ninja i innych osób tymczasowo lub trwale niewidomych lub zdezorientować przeciwnika w feudalnej Japonii.

Jeden rodzaj metsubishi była używana przez ninja dmuchać ziemi, ostra papryka w oczach swoich przeciwników. Było w kształcie pudełka, lakierowane lub mosiądzu z otworem na jednym końcu, aby dmuchać i otwór z drugiej strony do kierowania proszek do ich wrogowie twarz. W przeciwieństwie do dzisiejszych spraye pieprz, ta wersja obejmowało również błoto, popioły, mąkę, brud i zmielone szkło za dodatkową rzutu! Zastosowanie metsubushi zrezygnować papryka w proszku uważa się, że przyniosły legendy Ninjas znikają w kłąb dymu.

nowoczesne Indie

Dziś eksperci przyrody w Indiach użyć papryki duchach zachować dzikie słonie z dala od upraw i wsi. papryka Cienie są jednymi z najgorętszych papryka na świecie, a sam zapach jest dosyć zachować słonie od hotelu.

W całej historii, chili została wykorzystana nie tylko jako broń, ale także do leczenia ran. Historyczna wykorzystanie papryki jako urządzenie tortur wobec przestępców i niewolników, w 14 i 15 wieku w Europie zostało udokumentowane.

Początki nowoczesnej Defensywny Spraye

Istnieje wiele różnych rodzajów sprayów obronnych, ale trzy najczęściej nadal w użyciu prawnie dzisiaj CN, CS oraz OC. CN i CS są tworzone z syntetycznych substancji chemicznych, a zatem są uważane za substancje rakotwórcze i OC jest naturalna i pochodzi z ostrą papryką chili.

CN (gaz łzawiący)

W 1864 roku Niemcy po raz pierwszy odkryta i używane chemiczny zwany Chloroacetofenon (powszechnie znany jako gaz łzawiący CN), non-śmiertelny środek ścierający, które mogłyby obezwładnienia ludzi na krótkie okresy czasu bez żadnych trwałych skutków. CN drażni błon śluzowych, co prowadzi do utraty wagi i orientacji.

CN nie jest tak szeroko stosowany jako CS ze względu na wyższy poziom toksyczności, jednak nadal jest używany przez paramilitarne i policję na całym świecie jako środek kontroli zamieszek. To jest w małej ciśnieniowego aerozolu i jest powszechnie określany jako gaz łzawiący. CN również mylnie dalej Mace, ponieważ Mace był marką wykorzystywane przez pierwszy amerykański producent CN aerozolu. W rezultacie Mace stała się synonimem CN gazem łzawiącym jak Kleenex musi bibuły.

CN często nie mają żadnego wpływu na pijaków, narkomanów, lub osób o wysokiej tolerancji bólu. Również CN wchodzi w życie w ciągu 5 sekund od kontaktu z odsłoniętego ciała.

CS (gaz zadławienia)

W 1928 roku nowy rodzaj gazu łzawiącego (orthochlorobenzalmalononitrile) został opracowany przez B.B. Corsonem i R.W. Stoughton. CS Nazwa pochodzi od pierwszych liter ich nazwisk. Gaz CS był używany przez żołnierzy amerykańskich w celu przepłukania Viet-Cong z ich tuneli podczas wojny w Wietnamie.

CS stała się najpowszechniej stosowanym gazem łza ze względu na jego skuteczność i postrzegany brak toksyczności w porównaniu z innymi środkami sztucznymi chemicznych. CS reaguje z wilgocią lub potu na skórze i powoduje intensywne pieczenie. Efekty obejmują; łzawienie oczu, kaszel, wydzielanie śluzu z nosa, dezorientacja, zawroty głowy, trudności z oddychaniem i pieczenie w gardle i nosie. W wysokich stężeniach również powoduje intensywne kaszel i wymioty. Skutki CS zwykle ścierają się w ciągu kilku minut. Jednak w ostatnich latach, a dalsze badania zostały zrobione, zostało ustalone, że CS jest rakotwórcza podobnie CN i inne spraye obronnych człowieka.

CS jest około dziesięć razy silniejszy niż CN i są bardziej skuteczne przeciwko na pijaków, narkomanów, lub osób o wysokiej tolerancji bólu. Jednakże, może to trwać do trzydziestu sekund, aby wejść w życie, jeśli nie rozpylany bezpośrednio do oczu.

CS i CN nie zanikła popularność jako samodzielnej obrony sprayu dla ogółu społeczeństwa. OC jest ogólnie uważane za lepsze rozwiązanie. OC prace natryskowe szybciej pieprz i rozprasza, nie ma długoterminowe skutki zdrowotne, a jest naturalnym związkiem wykonane z papryki.

OC Pepper Spray

Kajenn, jalapenos, habaneros, dzwon, duch inne ostra papryka są owoce z rodziny roślin Capsicum. Cechą charakterystyczną o Capsicum owoców jest upał produkują. Powodem, dla którego niektóre papryki są cieplejsze niż w innych jest kwota „składnik aktywny” zawartego w pieprzu. Aktywnym składnikiem papryki Capsicum to naturalna substancja chemiczna o nazwie kapsaicyna. papryka mają prawie żadnego kapsaicynę podczas papryki duchów mają dużą kwotę. Kapsaicyna powoduje pieczenie i uczucie kłucia, gdy spożywane, wdychane lub gdy przenika przez skórę.

W 1980 roku produkuje zaczęli używać ostra papryka, aby gaz pieprzowy w zalegalizowanej broń nieśmiercionośna. Organy ścigania zaczęły rozpoznawać gaz pieprzowy jako broń nieśmiercionośna zdolnego obezwładniające podejrzanego. Pierwsze udokumentowane użycie cywilnej przyszedł kiedy USPS rozpoczęła wydawanie listonosz pojemniki z gazem pieprzowym do obrony przed psami i innymi zwierzętami.

W 1987 roku została ona formalnie zatwierdzona przez FBI iw ciągu 4 lat był w powszechnym użyciu w organy ścigania w całym kraju. Jeśli chodzi o użytku cywilnego, nie wszystkie marki i rodzaje pieprzu spraye są uważane za legalne. Niektóre kraje i miasta ograniczyć lub nawet zakazać go wprost do użytku cywilnego.

Więc gaz pieprzowy ewoluowała od szczątkowej taktyki Azteków w płonących papryki, do bardziej dyskretny metody metsubishi Ninja jest, do masowej produkcji kanistrów aerozolowych dzisiaj. Nawet tak zaawansowanych technologii, a przez człowieka substancje chemiczne zostały użyte do samoobrony, ale nie były w stanie poprawić na sprawdzone metody natury samoobrony; ostra papryka chili.

Lou Nemeth jest właścicielem Apex Samoobrony Products, strony internetowej, która dostarcza informacji i produktów związanych z samoobrony i bezpieczeństwa w domu. Pisał artykuły i dał prezentacje na temat licznych zagadnień bezpieczeństwa i bezpieczeństwa, w tym; bezpieczeństwo wewnętrzne, systemy nadzoru, kobiet samoobrony, zapobieganie rzepaku, bezpieczeństwo rodziny, zapobiegania włamania, carjacking produkty obronne zapobiegania i samodzielne.

Aby skontaktować się z nim w odniesieniu do wystąpień, zakup sprzętu nadzoru, produkty samoobrony, aby kupić gaz pieprzowy, paralizatorów, lub uzyskać więcej informacji, odwiedź Produkty Apex samoobrony

Wpis zawdzięczamy koszty vat